Dożynki diecezjalno-gminne – Lipy 2016. Część artystyczna (2016-08-30) przejdź do galerii

Po części inauguracyjnej dożynek przyszedł czas na zaplanowane przez organizatorów atrakcje, wśród których znalazły się: konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, konkurs kulinarny „Kuchnia Ziemi Lubawskiej”, występy zespołów Happy Folk  oraz Kapeli Jakubowej.

Podczas tegorocznych dożynek w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zaprezentowano 20 wieńców z gminy Lubawa oraz różnych stron diecezji toruńskiej. Starannie przygotowane wieńce zachwycały okazałością i pomysłowością wykonawców. W tym roku zwycięski wieniec został przygotowany przez Parafię pw. Św. Barbary w Złotowie.

Ponadto w konkursie przyznane zostało dodatkowe wyróżnienie od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wyróżniony został wieniec z Parafii pw. Św. Wawrzyńca w Rożentalu.
 Równocześnie odbywał się także konkurs kulinarny „Kuchnia Ziemi Lubawskiej”, w którym udział wzięło 5 drużyn:  Koło Gospodyń Wiejskich z Łążka, Koło Gospodyń Wiejskich „Dolina Róż” z Rożentala, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostaszewo, Klub Seniora z Złotowa oraz Klub Seniora z Rakowic, prezentując tradycyjne potrawy związane z Ziemią Lubawską.

Wszystkie drużyny biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Natomiast po obradach komisji konkursowej wyróżnienie zostało przyznane Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Ostaszewo, a pozostałe drużyny: Każdy zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci bonów pieniężnych ufundowanych przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska. Po zakończeniu konkursu publiczność mogła skosztować przygotowanych tradycyjnych potraw charakterystycznych dla Ziemi Lubawskiej.

Przygotowana część artystyczna również przyciągnęła wielu gości. Jako pierwsza zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Lubawy. Na liście atrakcji znalazł się także zespół Happy Folk, charyzmatyczni wokaliści zachęcili do zabawy całą publiczność.

Kolejnym punktem programu był występ chóru Appasjonata, który zaprezentował swą twórczość zebranej widowni. W programie zapewniono także występ Kapeli Jakubowej, która humorem i prezentowanym repertuarem zabawiała publiczność.

Dodatkowymi atrakcjami były: stoisko ze swojskim jadłem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepankowa,  Kącik Animacyjny dla dzieci, w którym rozgrywano liczne konkursy oraz stoiska z ekologiczną żywnością i licznymi przetworami, a także kosmetykami z ziół i owoców.

OPS Lubawa  
foto także mz

 

lista postów
przejdź do galerii