Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce (2016-09-18) przejdź do galerii 10.09.2016 roku na stadionie "Orła" w Warszawie odbyły się Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach odnotowano przeszło 700 osobostartów zawodników z blisko 50 klubów Warmii i Mazur oraz Mazowsza.

Lekkoatletyczny klub Sportowy Lubawa reprezentowała 15 osobowa grupa zawodników oraz 2 trenerów (Leszek Kołodziejski, Marek Tykarski). Zawody w Warszawie okazały się bardzo udane dla naszych reprezentantów. Po raz pierwszy udało się zdobyć aż 7 medali i rekordową liczbę  25 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Świetnie zaprezentował się  Jakub Borkowski, który zwyciężył w aż dwóch konkurencjach pchniecie kulą 5kg -14,75m PB oraz rzut oszczepem 46,43m PB. Znakomicie spisał sie również Piotr Kozłowski który zwyciężył w biegu 1000m z bardzo dobrym wynikiem 1;40 . Należy dodać że Piotrek zwyciężył również wiosną Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kurzętniku i tym samym jest niepokonany w makroregionie.

Świetny start zaliczył również Marek Kornowski który zdobył złoto w biegu 300m 37,37s PB i srebro na 100m 11,7s. Na podium znalazła się również rok młodsza Daria Siemińska w pchnięciu kula 3kg z wynikeim 10,17m . Na ostatnim stopniu podium znakomicie zadebiutował również skoczek wzwyż Miłosz Nosowicz z wynikiem 165cm.

Reprezentanci LKS Lubawa osiągnęli również wiele rekordów życiowych i znakomitych rezultatów choć nie zawsze dawało to miejsce na podium . Trzeba podkreślić, że w klasyfikacji medalowej LKS Lubawa odniósł zdecydowane zwycięstwo w województwie warminsko-mazurskim.