Polska - Włochy U-16 1:3 (1:1) (2016-10-20) przejdź do galerii

Na stadionie Łazienkowskim w Lubawie reprezentacja Polski U-16 w swoim drugim meczu towarzyskimi uległa 20 października br. rówieśnikom z Italii 1:3. W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które zostało rozegrane w Ostródzie padł remis 1:1. Na boisku piłkarze zostali wprowadzeni przez młodych piłkarzy z Lubawskiej Akademii Piłkarskiej.

Drużyna Bartłomieja Zalewskiego zaczęła to spotkania bardzo dobrze zdobywając na początku pierwszą bramkę której strzelcem był Mikołaj Nawrocki. Bramkę wyrównująca zdobył kilkanaście minut później Nicolo Armini. W pierwszej połowie reprezentanci Polski mogli objąć prowadzenie jednak Jakub Karbowiak nie wykorzystał rzutu karnego.

Druga połowa  należała od początku do gości. Bramki zdobyli Edoardo Vergani i Riccardo Tonin.

W przerwie meczu z-ca burmistrza Stanisław Kieruzel otrzymał koszulkę włoskiej drużyny, przekazał kierownictwu drużyny włoskiej upominki promujace nasze miasto.

Na trybunach stadionu Łazienkowskiego mimo niezbyt sprzyjającej aury był komplet widzów.

bramki  (4), (7),  (49), (75)

Polska: Wiktor Bieniek - Borys Borowiec, Wiktor Pleśnierowicz, Michał Bogacz, Sebastian Mach (65 Mateusz Maćkowiak) - Kevin Rubaszewski (41 Maciej Rosołek), Jakub Białczyk (70 Paweł Jachno), Michał Karbownik, Mikołaj Nawrocki (55 Olaf Kobacki), Jakub Karbownik (65 Szymon Czyż) - Bartosz Bida (70 Łukasz Zjawiński).

Włochy: (skład wyjściowy) Giacomo Pozzer - Anthony Angileri, Davide Ghislandi, Emmanuel Gyabuaa, Edoardo Vergani, Eric Lirussi, Alberto Barazzetta, Nicolò Armini, 16. Gabriele Basani, Christian Duse, Alessandro Cortinovis.