Mateusz Rytlewski - „Dziecięcy Burmistrz Miasta Lubawa” (2017-06-13) przejdź do galerii

29 maja 2017 r. uczniowie lubawskich szkół wzięli udział w konkursie „Dziecięcy Burmistrz Miasta Lubawa”. Na ten zaszczytny urząd zgłosiło się aż 21 kandydatów – 18 uczniów ze szkoły podstawowej i 3 uczniów z gimnazjum.

Spośród kandydatów największą liczbę procentową głosów otrzymał uczeń II klasy gimnazjum Mateusz Rytlewski. 

8 czerwca br. Dziecięcy Burmistrz Miasta Lubawa objął rządy w mieście. Do pracy zjawił się punktualnie o godz. 7.15 i jak w tradycji bywa najpierw była herbata. 

Burmistrz Maciej Radtke oprowadził młodego burmistrza po urzędzie. Zapoznał z funkcjonowaniem urzędu. Mateusz poznał pracę poszczególnych referatów urzędu. W dalszej kolejności wspólnie z burmistrzem, udał się na teren miasta, aby obejrzeć prace, które są aktualnie realizowane. O godz.13.30 odbyła się konferencja prasowa.

Należy nadmienić, że Mateusz wspólnie z koleżanką Natalią Ochocką brali udział w projekcie ogólnopolskim  pt. "Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Nagrodą był udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca br.

Na pytanie jak wyglądała jego kampania wyborcza odpowiedział krotko - jeden plakat w szkole. Na kolejne pytanie - co zmieniłby w naszym mieście gdyby w przyszłości został prawdziwym burmistrzem odpowiedział, że w naszym mieście nic nie należy zmieniać. Bardzo pozytywnie ocenił prace lubawskiego samorządu i burmistrza miasta Macieja Radtke.

Podczas spotkania Mateusz podziękował za przyjęcie w urzędzie i powiedział, że aby dobrze funkcjonował Urząd Miasta muszą być odpowiednio wykwalifikowani pracownicy.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów konferencji. (mz)


lista postów
przejdź do galerii