Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Warszawie w lekkiej atletyce (2017-08-07)

W Warszawie zakończyła się w Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. To największa impreza sportowa dla juniorów młodszych Polski. Podczas trzech dni na stadionie AWF zmagało się około 1000 zawodników. Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach musieli przejść eliminacje.

Tylko 24 najlepszych zawodników w danej konkurencji miało prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W tym roku  trzech zawodników  LKS Lubawa wywalczyło awans na mistrzostwa: Piotr Kozłowski - 5 wynikiem na listach w biegu 1500m, Jakub Borkowski 12 w pchnięciu kulą, oraz  Marek Kornowski 22 na 400m.

Jakub Borkowski (LKS Lubawa), zajął  20 miejsce (14.29). Minimum kwalifikacyjne wynosiło 17.50 i te granice przekroczyło tylko dwóch miotaczy.

Marek Kornowski w biegu na 400m w eliminacjach pobił rekord życiowy wynikiem 51.48, ale to wystarczyło na zajęcie 19 miejsca. Piotr Kozłowski w biegu na 1500 m wynikiem 4.04.280 pobił rekord życiowy i uplasował się na 7 pozycji.